Kampania pozycjonowanie i optymalizacja portalu Meble.pl

Zaufali nam

Pozycjonowanie wortalu Meble.pl meble.pl

Wdrożenie kampani seo i sem dla sklepu internetowego

Case study

Pozycjonowanie wortalu Meble.pl

Firma WWB okazała się profesjonalnym partnerem, wykazała się rozległą wiedzą z zakresu SEO i SEM. Przyczyniła się do znacznego wzrostu popularności portalu Meble.pl. Nasza współpraca jest ciągle kontynuowana i nie ogranicza się tylko do serwisu Meble.pl, ale również do innych naszych projektów internetowych.

Jarek Czarnik – właściciel portalu Meble.pl

 
Cel:

Firma Czarnik, właściciel portalu Meble.pl zgłosiła się do nas w grudniu 2005 roku w celu kompleksowego wdrożenia kampanii SEO (optymalizacja i pozycjonowanie) dla największego branżowego serwisu meblowego w Polsce www.meble.pl

Naszym głównym celem była optymalizacja serwisu pod kątem wyszukiwarek internetowych oraz cykliczne zwiększanie ruchu generowanego poprzez największe wyszukiwarki w Polsce

(Google 86,6%, Onet 5,8%, WP 4,1%) - udział odsłon wyszukiwarek wśród polskich użytkowników Sieci
źródło z dnia 15.08.2007 ranking.pl


Realizacja:

Prace rozpoczęły się od przeprowadzenia audytu serwisu pod kątem optymalizacji oraz rozpoznania branży. Dzięki temu przeanalizowaliśmy frazy kluczowe oraz poznaliśmy konkurencję.
Efektem tych prac było przygotowanie kompleksowych zaleceń i wskazówek dotyczących wdrożenia procesu optymalizacji i pozycjonowania serwisu, mianowicie:

  • poprawienie indeksacji, która ma bezpośrednie przełożenie na pozycjonowanie treści serwisu
  • usprawnienie linkowania wewnątrz serwisu, co znacznie poprawia jego widoczność w wyszukiwarkach oraz przyczynia się do bardziej przyjaznej nawigacji w jego obrębie
  • przyspieszenie portalu Meble.pl pod kątem uruchamiania oraz otwierania stron, dzięki czemu nowi użytkownicy chętnie powracają na jego strony i bardzo często stają się nawet jego stałymi klientami

Rezultat:

Pozycjonowanie jest procesem ciągłym. Dlatego poniżej przedstawiamy jedynie „kamienie milowe” związane z ruchem stargetowanym, generowanym przez unikalnych użytkowników dla portalu Meble.pl

12.2005 – ustalenie wymogów, przygotowanie zaleceń, rozpoczęcie pozycjonowania portalu

01.2006 – już po pierwszym miesiącu od rozpoczęcia kampanii SEO odwiedzalność serwisu zwiększyła się o 28,5% w stosunku do średniej liczby unikalnych użytkowników z 2005 roku i wyniosła 91 478 unikalnych użytkowników

03.2006 – po I kwartale liczba unikalnych użytkowników wzrosła do 119 181, czyli  zwiększyła się o 70% w stosunku do 2005 roku.

08.2006 – w lipcu zakończył się proces wdrażania zaleceń dotyczących optymalizacji co zaowocowało w sierpniu liczbą - 170 097 unikalnych użytkowników. Oznacza to, że wdrożenie polityki SEO spowodowało wzrost aż o 42%.

Dlatego WWB s.c. przywiązuje niezwykle dużo uwagi do procesu optymalizacji serwisów.

Podsumowując, „kamieniem milowym” było wdrożenie zaleceń optymalizacyjnych, dzięki którym odwiedzalność portalu Meble.pl wzrosła o 142% w stosunku do średniej liczby użytkowników w 2005 roku.

11.2006 – kolejny wzrost,  liczba unikalnych użytkowników wzrosła do 191 714

03.2007 – rekord popularności portalu Meble.pl, w marcu liczba unikalnych użytkowników wyniosła 246 116. Wzrost w stosunku do średniej liczby użytkowników z 2006 roku wyniósł 56%, natomiast w stosunku do sytuacji sprzed działań SEO podjętych przez WWB s.c. aż 251%.

Podsumowanie:

Portal Meble.pl zyskał znacznie na popularności, dzięki usługom WWB s.c. Nasza wiedza, precyzja i doświadczenie w dziedzinie SEO i SEM przyczyniły się do imponującego wzrostu liczby unikalnych użytkowników serwisu Meble.pl  - mianowicie wzrostu  o 251 %.


To potwierdza naszą misję, która brzmi:

"Stara reguła Internetu głosiła, że wygrywa ten, kto pierwszy się tam znajdzie. My uważamy, że to jest kompletna bzdura.

Nowa reguła brzmi: Pierwsza osoba, która zrobi to we właściwy sposób będzie miała lojalnych klientów."

 

Strona: 1
 
WWB.pl - wirtualny wymiar biznesu pozycjonowanie stron rzeszow